streda 2. januára 2013

10 najhorších hračiek


Hračkárske firmy nariekajú, že im klesajú tržby a my, skôr narodení, nostalgicky spomíname na tatrovku či lekársky kufrík. 
Pozrime sa však na 10 najhorších hračiek poslednej doby. Popri týchto hračkách sa mi ani tie monsterky a gormiti, ktorými majú teraz deti vymyté mozgy, nezdajú také zlé.


10. Na život a na prst
Idete na dlhú cestu a nevete, ako deti zabaviť? Kúpte im prstový zápasnický ring, nasadia na palce a o zábavu majú postarané, zápasenie palcov bude také zábavné, ako nikdy. Alebo aj nie. Len za 8 dolárov. Najzbytočnejšia hračka, ale aspoň je neškodná.

9. Akože lietajúca metla
Kategórii zbytočných hračiek sa nevyhol ani Harry Potter. Metla síce nelieta, ale predstavte si, vibruje. Môj návod ako ušetriť 20 dolárov: dajte decku normálnu metlu s nejakým už nepotrebným prilepeným vibračným zariadením. Akým, to už nechám na vás. No a samozrejme s tou normálnou metlou ho už rovno prinúťte nech aj pozametá.8. Nástroj totálnej deštrukcie
Zdajú sa vám pästičky vašich detičiek málo deštrukčné? Nezničili ešte celú keramickú súpravu po babičke? S hulkovými gama zelenými päsťami sa im to určite podarí. Len za 20 dolárov zničia všetko, čo im príde do cesty.

7. Vlastný bankomat
Aj keď to niektorí rodičia môžu považovať za dobrú vzdelávaciu hračku, osobne preferujem prasiatko. Ak to už kúpiť, tak nech si na to dieťa tých 40 dolárov najprv našetrí samé.

6. Hrou k občianskej poslušnosti
Tento set od Playmobile vyvolal búrku nevôle a ide skôr o zberateľský kúsok (svedčí o tom cena), s ktorým si vtipálci robia srandu z amerického TSA (Transportation Security Administration). 

5. Choď sa okúpať, si nejaký čistý
Rituál očisty má u detí zvláštny vývin. Bábätká ho zbožňujú, staršie deti neznášajú, pubertiaci sa do kúpeľne zatvárajú na hodiny. V každom prípade je to pre matky skúška trpezlivosti, tak prečo im to ešte nezhoršiť prídavkom do kúpeľa, po ktorom bude umývanie dieťaťa i vane hotovou nočnou morou.


4. Upeč si sám (len s dozorom dospelých)
Pri tejto hračke je napísané, že používať len s dozorom dospelých. Preto nechápem jej podstatu, veď rovnako dobre poslúži aj normálna rúra na pečenie a linecké cesto a ušetríte 259 dolárov. Zaujímavejšie je, že nejaký rodovo rovný človek založil iniciatívu, aby tieto piecky vyrábalo Hasbro aj v chlapčenských farbách, nielen fialovej a ružovej. Nuž, to sú problémy západného sveta.


3. Kojenecká loby už aj v hračkách
O kojeneckej loby vie nejedna matka, ale že už zasiahla aj hračkársky priemysel, to je novinka. Bábika na kojenie, musím uznať to je inovatívny prístup. Rada by som vedela, či aj dievčatkám bude mlieko pretekať, prípadne či to zachádza do takých extrémov, ako rozžužlané bradavky.


2. Vychovaj si žienku domácu
Len za nejakých 70 dolárov dáte dcére najavo, kam majú jej životné ambície siahať. Opäť moja rada, ak chcete ušetriť peniaze a ešte aj svoje sily, dajte jej normálny vysávač, metlu a mop a naučte ju poriadne upratovať.

1. Zneškodni kamaráta
Jednoznačný výherca je táto hra, ktorá rozdáva elektrické šoky. Šok dostane buď najpomalší hráč alebo všetci okrem najrýchlejšieho. Verím, že najväčší úspech má v štátoch, kde praktizujú trest smrti.

Fekálny bonus
Pri tejto Barbie som sa nevedela rozhodnúť, či Mattelu už seriózne nešibe. Ale keďže psíčkarov, ktorí si po svojich psoch nezbierajú výkaly, by som hnala na Sibír, tak ako výchovný prvok je to zaujímavé. Otázka je, ako takto zodpovedne vychovať aj chlapcov? Gormiti nemajú nejaké domáce zvieratko?

Morbídny bonus
Ku každej hračke patria prídavky, k Monsterke preto patrí špeciálne vyrobená posteľ v podobe rakvy. Len za 50 eur.

Retro bonus
Aby sme si nemysleli, že blbé hračky vznikajú len v dnešnej dobe, tu je reklama zo šesťdesiatych rokov na Swing Wing hračku, ktorej účelom bolo, aby malo dieťa okrem retardovaného výzoru a pohybov aj seknutý krk.


Hoax bonus
Keď sa objavila bábika na holenie, vyvolala rozhorčenie, objavila sa v televíznych novinách, šírila sa internetom, no jednoducho virál, ako sa patrí. V skutočnosti nešlo o hračku, ale o umelecký výtvor Zbigniewa Libera, ktorý takto vraj reaguje na stereotypy súčasnej kultúry. Okrem iného vytvoril aj Lego: koncentračný tábor.


Bonus pre marketérov
Áno, dieťa pozná logo McDonald's skôr, ako mená zeleniny, ktorú dostane v hamburgeri. Tak prečo tieto vedomosti ešte nerozširovať hrou?

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára