utorok 15. januára 2013

5 nechutných vecí, čo sa vyrábajú z placenty


Opätovné približovanie sa k prírode je celkom fajn prístup, ak nechceme, aby tú naši potomkovia nemuseli o nejakých sto rokov losovať o to, kto poletí na novú krásnu zatiaľ nezničenú planétu, pretože na tej našej sa už nebude dať žiť. Ale všetko má svoje hranice a prekročenie hranice pre mňa predstavuje, ak placenta práve narodeného dieťaťa neskončí v nemocničnej spaľovni, ale niekde inde. A tu je niekoľko príkladov.

5. Sušená ľudská placenta
Čínania veria všeličomu a vymýšľajú všeličo, za čo by ich mali nenávidieť najmä nosorožce, slony a žraloky, ktorých rohy, kly a plutvy končia na ich tanieroch a v ich pilulkách. Preto ma vôbec neprekvapuje, že veria na liečivý účinok sušenej placenty nazývanej Ziheče. Objednávajte za 82 dolárov tu. Vylieči to skoro všetko, len ľudskú hlúposť nie.


4. Placentová kozmetika
Keby len Číňania, aj zvyšok "civilizovaného" sveta sa nechá obalamutiť všeličím. Špeciálnu kozmetiku vyrobenú z placenty značky Plazan používa, predstavte si, Jennifer Lopez. Ja som vždy tušila, že je divná, veď si zobrala Marca Anthonyho.


3. Placentový obraz
Sformujte placentu do tvaru kvetu či stromu, otlačte na papier, zarámujte a zaveste na stenu. No fakt nechápem, že to už nie je v každej domácnosti s deťmi. Ak na to nemáte žalúdok, urobia to za vás špecialisti, len si nezabudnite placentu odložiť do chladničky, kým prídu.

2. Placentový macík
Nielen uchovať a spracovať placentu tak, aby sa zachovala, ale ešte z nej aj ušiť macíka, to už ozaj vyžaduje chorú myseľ. Alebo podnikateľského ducha, ktorý neváha zneužiť hormónmi ohlúpenú tehotnú ženu. No dobre, dobre, nepredáva sa to, ale bolo to na výstave inovatívnych hračiek. Dizajnér Alex Green tým chce dať možnosť rodičom, ktorí nejedia placentu svojich detí, aby aspoň takto mohli vzdať hold tomuto orgánu, ktorý živí ich deti 40 týždňov tehotenstva. Nie, ďakujem, to dieťa som živila ja, vzdávam si hold.


1. Placentová mňamka
Placentofágia je jav bežný v zvieracej ríši, kedy samica niektorých druhov po narodení potomka/potomkov zožerie ich placentu, aby si doplnila živiny, ktoré stratila pôrodom a tým, že pred pôrodom a po ňom nemá silu loviť. Celkom logické. Logické je aj to, že väčšina žien, čo sa zaujíma o jedenie placenty, má dosť prostriedkov, aby si kúpila normálne jedlo. A tak tu máme recepty na placentové jedlá (pozrite fakt len ak máte silný žalúdok), môžete si dokonca urobiť smoothie. Ak predsa len nemáte chuť na placentový perkelt, môžete si nechať urobiť z placenty tabletky. Opäť to niekto môže urobiť za vás, alebo si objednajte špeciálny balíček "urob si sám", ktorý obsahuje všetko potrebné (rukavice, dosku na krájanie, zázvor, citrón atď.) a dokonca aj hodinovú konzutláciu cez Skype. (Tu som mala celkom dilemu, ktorý obrázok vybrať, nakoniec taký trošičku menej nechutný).

Odkaz pre Topky.sk: Kľudne článok preberte, len ho pekne prelinkujte, prosím.

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára