štvrtok 11. apríla 2013

Blogy pre antimamu 1


Byť antimamou je niekedy ťažké. Moje zásadne dobre mienené sarkastické blog posty občas bývajú nepochopené, a tak keď občas narazím na podobne zmýšľajúcu blogerku/blogera, ktorí si z materstva, bábätiek a samých seba robia srandu, pookrejem. A často získam inšpiráciu, škoda by bola nepodeliť sa o ňu.

Dôvody, prečo môj syn plače
Ach, do tejto fázy sa už dostáva aj moje dieťa, plače kvôli dôvodom, ktoré sa už nám, dospelým, zdajú jednoducho nepochopiteľné. Táto mama svojho syna pri plači vždy odfotí a šup s tým na internet, samozrejme aj s odôvodnením, prečo plače. Tu preto, že ho nenechala jesť hlinu.
Zdroj: reasonsmysoniscrying.tumblr.com

Biť či nebiť - (rady budúcim otcom)
Existuje aj slovenský Antiotec. Škoda, že napísal len tri články (2. a 3. časť). Naozaj ich odporúčam prečítať, hlavne otcom. Skvelé sú najmä postrehy smerom k manželke: "Pretože manželka sa zmení. Ale vážne! A nemôžu za to len hormóny. Nič už nebude, ako predtým. Stanete sa totiž číslom 2. Už nafurt. A s počtom narodených detí sa postupne posúvate stále viac na koniec zoznamu obletovaných osôb v domácnosti - za vami zostane už len škrečok. Väčšinou vás predbehne aj váš foxteriér."

Sklapnite, rodičia
Facebook priniesol veľa dobrého (rýchle šírenie mémov), veľa zlého (keď potvrdíte event na FB, tak aj dojdite!) a tzv. rodičovský oversharing (neviem slovenský ekvivalent). Blog STFU, Parents je tak dobrý, že raz mu venujem aj samostatný blog post. Dovtedy len v skratke: máte na FB rodiča (povedzme si to rovno, najčastejšie matky), ktoré každých 5 minút postnú novú fotku svojho rozkošného bábätka? A nevynechala ani fotky z pôrodu (rozkročené nohy na koze), či prvé hovienko v nočníku, prípadne aj nejakú tú grcku? A občas pod váš status o tom, ako ste unavená z roboty napíše: "A to ešte nie si matka!!! To len potom budeš unavená!!!!!" No tak urobiť screenshot a šup s ňou na tento blog a môžete sa tešiť na štipľavý komentár autorky blogu. (Blog je len v angličtine, že by som založila slovenskú verziu? :)
Zdroj: www.stfuparentsblog.com


Planéta zázrakov
Paul Rudnick píše skvelé články do The New Yorkera. Keď si zobral na mušku mamy blogerky, tak som musela odísť do inej miestnosti, aby som svojim smiechom nezobudila syna. Krátky preložená ukážka: "Volám sa Jyll Cimmaron Stelton a každé ráno, ešte predtým, než vyleziem spod periny, vezmem svoj ​​iPad a začnem mamablogovať. Vždy začnem zložením modlitby vďačnosti za svoje krásne deti: Sonnet (Sonet), Cascade (Kaskáda), Nebula (Hmlovina) a bábätko Diaspora (Diaspóra). Nie som si istá, čo znamená slovo "diaspóra", ale znie to tak pekne a bolo to buď toto slovo alebo alebo Chipotle (údená mexická chilli paprička používaná v mexickej kuchyni).

Ak máte tipy na nejaké dobré, podobne ladené blogy, sem s nim. Lebo nie je nič škodlivejšie pre matku, ako keď sa berie príliš vážne. Tak je dobré si to občas pripomenúť.

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára