pondelok 6. januára 2014

Sprievodca mamičkovskými fóramiNech už ste v akomkoľvek štádiu rodičovstva, odbornými fórumovskými názvosloviami nazvané - snažilky, tehuľky a mamičky, je veľká šanca, že sa skôr či neskôr dostanete na nejakú tú mamičkovskú stránku alebo fórum. Nakoľko tento prvý stret môže spôsobiť veľkú ujmu a trvalé následky, ponúkam sprievodcu týmito stránkami, aby ste si vedeli vybrať a byť vopred psychicky pripravení na túto internetovú návštevu.

Babetko
Priznám sa, že ma irituje tá chyba v názve, z ktorej si vlastne urobili značku. Ale inak je táto stránka fajn, najmä články autorky Takakika mi režú, na ukážku skúste Moje mlieko mu nestačí. Dám mu rezeň? 
Riziko psychickej ujmy: Veľmi nízke.

Nanič mama
Tento názov sa mi vždy páčil, znie to lepšie než supermama alebo najmama, je to jednoducho výstižnejšie a pravdivejšie. Ale inak je to taký slabý kombinovaný vývar Modrého koníka (fórum) a článkov (Babetko). A hej, SME už asi bolo jediné, čo nemalo sekciu pre matky, tak kúpilo toto.
Riziko psychickej ujmy: Nízke.

Babyweb
Na takýchto stránkach ma fascinuje schopnosť napísať článok na čokoľvek. Ako prežiť silvestrovské radovánky s drobčekom? Naozaj niekto potrebuje toto čítať? Naozaj?
Riziko psychickej ujmy: Nízke.

Mama a ja
Ak ste o tomto časopise nepočuli, tak ste asi rodili v zahraničí. Vstúpite na akékoľvek oddelenie šestonedelia na Slovensku a tento časopis sa tam bude kade-tade povaľovať. Aj mne sa dva kusy z pôrodnice povaľovali doma. Lenže časopis je hrozne nepraktický. Zle sa drží v posteli, pod hobliny morčaťu do klietku tiež nebol dobrý. Na záchod sa tiež nehodil, lebo záchod je to miesto, kde chcem na chvíľu zabudnúť, že som matkou a radšej tam čítam iné veci (len aby ste nemysleli, že nejaké prasačiny, tak nie, čítam tam Nota Bene, attelier a Historickú revue). A túto asociáciu, že ten časopis nie je na nič dobrý, som si spojila aj s webom, takže tak.
Riziko psychickej ujmy: Nízke.

Facebook skupiny
Tých je mrte, do nejakej vás niekto určite pridá v dobrej viere, že vás poteší. Najprv sa všetci tvária milo a máte pocit, že toto je iné, toto nie sú tie trápne mamičkovské fóra, tu sa všetci majú radi. Po pár týždňoch sa odhodláte položiť nejakú otázku, alebo poradiť niekomu s niečim, s čím máte skúsenosť. A vtedy to príde. Supermatky na vás vybehnú a znosia pod čiernu zem, lebo to nerobíte tak, ako ony. A tu nie ste chránení nickmi, tu ste pod svojím meno. Keď vám niečo okomentujú: "Veď ti to to dieťa raz vráti.", viete, že je čas opustiť túto skupinu a opäť Facebook využívať len na sledovanie vtipných obrázkov mačičiek.
Riziko psychickej ujmy: Zo začiatku nízke, čím viac pobudnete, tým vyššie.

Modrý koník
Kto by nepoznal stránku, ktorú rada nazývam Modrá kobyla (lebo je tam proste veľa žien a žena od koňa je kobyla, takže nie ako urážka). Celá taktika tejto stránky je ozaj premyslená. Zadajte si do googlu akúkoľvek otázku, napr.: Kde rodiť? alebo Dobrý pediater Košice a na popredných miestach bude nejaké fórum na modrykonik.sk. Preto aj hlavna stránka vyzerá tak, ako vyzerá. Nikto na ňu nechodí, všetci rovno smerujú z Googlu na fórum. Ale k veci. Ak hľadáte odpoveď na nejakú otázku, tak ju na Modrom koníkovi určite nájdete. A nie jednu odpoveď. Hneď ich nájdete minimálne 10, 100 alebo aj tisíc. Nikdy som nechápala úplne zmysel diskusných fór, ale tu sa mi až rozum pozastavuje. Príklad: téma Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu má 83 166 odpovedí! Ešte raz slovom, osemdesiattritisícstošesťdesiatšesť!!! To kým prečítate, tak vám deti hladom umrú. Aby som len nekydala, tak Modrý koník je dobrý bazár a to musí byť pravda, lebo som ho využila aj ja. Raz. Zimný overal za desať €. No nekúp to.
Riziko psychickej ujmy: Čím viac názorov v diskusiách prečítate, tým viac sa vystavujete riziku vzniku schizofrénie.

Klub rodicov Kyberie
Vy neviete, čo je Kyberia? Tak to preto, že nepatríte k slovenskej internetovej elite. To je vám také fórum, kam sa dostanete, len ak vás niekto odporúča, či také niečo, neviem presne, ten dizajn ma vždy prinútil opustiť stránku po 2 minútach. A práve preto som nečakala, že tam bude nejaké rodičovské fórum. Môžem vás upokojiť, aj slovenská internetová elita má rovnako trafených diskutujúcich rodičov, takže o nič neprichádzame.
Riziko psychickej ujmy: Stredné, záleží od stupňa schopnosti rozoznať ich humor (ak rozoznáte, ste OK).

Najmama
Toto je taká stránka, že veľký slovenský portál potreboval aj návštevnosť skupiny, ktorá už na Pokec prestala chodiť (lebo už niekoho na sexovanie má). A tak urobili Najmamu. No chce sa vám čítať články typu V 19-tich šla na potrat, no ten lekárom nevyšiel: Je v piatom mesiaci! alebo Babyboom 2014: Ktoré hviezdy sa už tešia na bábätko? Mne teda nie (a som zvedavá, koľko z vás klikne na tie články, ha!).
Riziko psychickej ujmy: Ak sa pokles IQ kvôli čítaniu takých článkov ráta za psychickú ujmu, tak vysoký.

Viete si predstaviť smajlíkove peklo? Že nie? No tak zavítajte na niektorú diskusiu na Mimibazar a dostanete sa priamo doň. Aj keď ide o inzertnú stránku, preberá sa tu všetko a myslím, že najpopulárnejšie sú tu recepty, najmä tie, ktorých hlavnými ingredianciami sú vegeta, kečup a sáčková polievka. Prípadne urobia cestoviny s tvarohom a urobia k tomu fotopostup. A smajlíky tlieskajú a mávajú a pusinkujú...
Riziko psychickej ujmy: Celkovo vysoké, z tých smajlíkov extra vysoké.
Potom sú tu také všelijaké odvary, pokusy alebo kopiráky vyššie spomenutých, napr. MamaBurza, Babybazar, Supermama, kde nič užitočné nenájdete, ale ujmu utrpieť určite môžete, napr. z dizajnu, navigácie a pod., takže tam vôbec nemusíte chodiť.

Ak máte tipy na nejaké mamičkovské stránky a fóra, dajte sem, úplne neobjektívne to tu zotriem pod čiernu zem, sľubujem.

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára