utorok 11. februára 2014

10 dôvodov, prečo mať staršiu sestru


Minulý týždeň bol super. Bola som v rodnom meste u rodičov na celý týždeň a moja sestra, staršia o sedem rokov, si na celé dni brala malého prísavníka. Keby ešte nebol prísavník, tak myslím, že by ho mala aj na noc a ja by som zas zažila ten pocit celoprespatej noci. No nič, aj toho sa raz dočkám. Aj tak som však za týždeň toľko postíhala porobiť, čo by inak trvalo týždeň a pol. A tak som sa hlboko zamyslela, prečo je super mať staršiu sestru.
  1. Moja sestra je môj vzor. Napriek tomu, že sme dosť odlišné, ako decko som ju žrala v mnohých veciach (a dodnes ju stále v mnohých veciach žeriem). Je moja večná hrdinka za to, že keď bola na koncerte TEAMu, odpadla a osobne ju ratoval Paľo Habera a Ibi Maiga. Tak dobre odpadnúť sa nepodarí hocikomu.
  2. Moja sestra mi zabezpečila najlepšie príbehy môjho detstva. Keď som mala len pár týždňov, kočíkovala ma a chcela ma ukázať kamarátke. Tak ma celú povyzliekala, ale obliecť ma už nedokázala. A vonku boli fajné mrazy. Doniesla ma domov celú zmrznutú. Alebo ako som sa ako osemročná sama od seba vybrala za jej frajerom, lebo sa pohádali, že nech sa udobria. Udobrili sa a dodnes sú spolu. (Jej manžel inak dodnes neverí, že som sa za ním vybrala ja sama, myslí si, že ma za ním poslala ona).
  3. Moja sestra sa o mňa starala. Síce sa jej hrozne nechcelo pre mňa chodiť do škôlky a ešte aj v družine som párkrát ostala posledná (vďaka čomu som už po prvom polroku v škole dostala kľúče od bytu a chodila som sama domov), ale starala sa o mňa dobre. A keď dostala prvú robotu, tak mi kupovala Bravo zo svojej výplaty.
  4. Moja sestra mala deti skôr ako ja. A z toho vyplývajú ďalšie body.
  5. Na sestriných deťoch som sa naučila, ako sa starať o deti. Mať potom vlastné nebolo vôbec tak hrôzostrašné.
  6. Vidím, čo v jej výchove funguje a chcem to uplatniť. Jej deti sú úplne suprové.
  7. Vidím, čo v jej výchove nefunguje a môžem sa tomu vyhnúť. Keď toto bude čítať moja sestra, tak si povie: No veď počkaj, veď uvidíš.
  8. Zdedila som po jej deťoch oblečenie aj hračky. Doteraz som kúpila možno 5 kusov oblečenia pre syna. 
  9. Moja sestra sa s radosťou postará o moje dieťa. A ja viem, že sa postará dobre.
  10. Jej deti sú tiež veľmi dobrí opatrovatelia a zabávači pre moje dieťa. Po súrodencoch sú sesternice a bratranci druhá najlepšia vec v detstve.
Čo z toho vyplýva? Ak môžete, zabezpečte svojim deťom súrodencov. Aspoň jedného, ideálne viacerých. Ich život bude oveľa zábavnejší.

Andrejka, ďakujem. A nehnevaj sa, že som sem dala túto fotku :)

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára