sobota 3. mája 2014

Blogy pre antimamu 2


Prešiel rok, odkedy som dávala tipy na rodičovské blogy, takže nastal čas zosumarizovať, čo som za ďalší rok objavila a oplatí sa to čítať. Za tipy ďakujem náhode, Facebooku, Katke Gabris a Katke Brizendine Chebenovej.

Deníček moderního fotra
Začnem tým najlepším. Český tatino, ktorý ostal so synkom Čeňkom doma. Je to vtipné, hlavne keď si uvedomíte, že foter zrejme veľmi nepreháňa.

Úprimný blog
Pokračujem slovenskou matkou známou z hand made sveta. Saša porodila, sedí doma, a tak píše blog. Akurát že naposledy napísala v decembri. Zjavne už tie prvé krízy prešli a nie je o čom písať. Ale Saša, umenie nie je písať smutno-srandovne, keď ti je do revu, ale keď je všetko krásne :) Škoda, dobre som sa na postoch bavila.

Koláčová
Čudovala by som sa, keby aj Kristína Farkašová nezačala blogovať. Títo umelci sa do všetkého musia prplať. Bolo len otázkou času, kedy začne o materských strastiach písať. A keďže má dvojičky, má o čom písať a číta sa to dobre.

Documenting Delight
Toto je už v angličtine, ale ak neviete po anglicky, aj tak kliknite. Austrálčanka robí nádherné fotky a má také krásne tri deti, že sa aj ja, známa ľadová kráľovná (mimo svojho dieťaťa, samozrejme), pri pohľade na ne roztápam.

Crappy Pictures
Ako zaujať obyčajnými každodennými situáciami? Nakreslite ich. Najlepšie úplne otrasne a amatérsky. Skvelý blog a ženská už aj knihu vydala.

One classy motha
Perfektný názov, obrázok i popisok (Utierajúc nosy a zadky od 2003). Matka dvoch detí so zjavným sklonom k alkoholizmu si vie zo seba robiť srandu a také sa vždy oplatí čítať.

Free-range Kids
Toto som objavila len nedávno, ale vyzerá to sľubne. Lenore poukazuje na absurdity v dnešnej výchove detí, ktoré spejú k tomu, že si naše deti nebudú vedieť ani zadky v dospelosti vytrieť bez našej asistencie.

Mammals Suck... Milk!
Dám vám aj niečo na vzdelávanie. Táto vedkyňa skúma materské mlieko a kojenie. Nepostuje často, ale keď niečo napíše, máte vďaka zdrojom o čítanie na týždeň postarané.

Sanctibaby
Sanctibaby začalo sľubne, ale nejak sa zaseklo. Sarkastické poznámky bábätka, ktorého matka je zjavne eko, bio, anti neviem čo. Uvidíme, či sa to ešte rozbehne. Ale tých pár postov a statusov stojí za prečítanie.

Ak máte tipy na niečo ďalšie, píšte do komentárov. O rok zas zhodnoím, čo sa ozaj oplatí čítať a sledovať.

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára