štvrtok 29. januára 2015

Deti by mal vychovávať len slobodný rodič


Syn príde zo škôlky 16.30. Ide sa pekne sám hrať. Pekne poslúcha, idylka. Okolo 18.00 príde manžel z práce a vtedy do môjho syna vojdú všetci čerti, začne kričať, behať, neposlúcha. A takto každý deň.

To isté, ak som ja preč. Manžela poslúcha, pekne sa hrajú. Prídem domov a syn sa mení na vrieskajúceho skákajúceho neposlušného tvora.
Zdroj: klaq.com

Niečo podobné sa deje, ak sa o neho starajú starí rodičia, alebo moja sestra či brat. Poslušný, krásny chlapček, úplne na zjedenie. V momente, ako sa objavíme na scéne my, nastáva blesková transformácia na spomínaného vrieskajúceho skákajúceho neposlušného tvora.

Nie je to dokonca problém len dnešnej doby. Moja mama mi potvrdila, že to isté sa dialo aj v našej rodine. Sestra s jej dvoma deťmi - to isté. Poviete si, možno je to genetikou, keď sa to týka našej rodiny. Ale početnými konverzáciami som dospela k tomu, že je to vypuklý problém v mnohých rodinách (ktoré s nami nie sú pokrvne spojené).

Nemám to síce vedecky potvrdené, ale zjavne výchova v tradičnom modeli matka+otec+deti nie je úplne to pravé pre psychické zdravie rodičov.

Len čo s tým? Rozmýšľam o referende, podpíšete mi petíciu zaň?


Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára