utorok 10. februára 2015

Rodové stereotypy vs. ja 1:0 + SÚŤAŽ


Tak už sme štyria. Narodil sa prísavník číslo dva. Aj keď je to momentálne vlastne číslo jeden, keďže pôvodný prísavník číslo jeden už prísavník nie je. (Už je nervožrút.)

A ľudia mi hovoria, aké super, že máme párik. Že k chlapcovi dievča. Príde mi to trochu divné hovoriť o súrodencoch ako o páriku, ale ok, keď sa to tak hovorí, ja si do jazyka zahryznem a len na blogu sa posťažujem.

Ale áno, je to fajn mať pre zmenu dievča. Lenže ako človek sporovlivý som neriešila žiadne nové veci. A tak moja dcéra chodí v modrých dupačkách a čiernych bodyčkách po svojom bratovi. A hneď na prvom pracovnom stretnutí to schytala: "Aký krásny chlapček, ako sa volá?"

Tak som sa nad sebou ako matkou v tradičnej rodine zamyslela a zhodnotila, že by som jej predsa len mala zabezpečiť niečo dievčenské. V takom H&M som však narazila na problém. Všetko, ale naozaj VŠETKO pre dievčatá je tam RUŽOVÉ. A ja neznášam, keď je všetko ružové.

Ešteže existuje online nakupovanie. A existuje aj taký online obchod, kde nie je všetko kojenecké oblečenie len modré a ružové. Oprášila som manželovu kreditku a objednala farebne rodovo neutrálne, ale predsa trochu viac dievčensky vyzerajúce oblečenie.

Lenže, tvrdá realita je taká, že kým moje dcéra nemá ružové aj plienky a na hlave nejaký obrovský ružový kvet a ideálne ešte aj na čele vytetované "Som dievča", ľudia kvôli málo vlasom alebo neviem čomu častejšie tipujú, že je to chlapec. Takže poznáte nejaké baby friendly tetovacie štúdio?

No a teraz dobrá správa pre vás. Tento web Detská-výbavička.sk je taký super, že jednému z vás daruje detský set do postele, ako inak, rodovo neutrálny. Stačí, ak vo formulári nižšie vypníte váš email a 28.2.2015 generátor náhodných čísiel vyžrebuje jedného z vás, kto získa tento set.

Aktualizácia 3.3.2015: Súťaž bola ukončená, víťazné emaily jan..pe...va@azet.sk bol kontaktovaný, všetkým ostatným ďakujem za účasť. Súťaže budú aj naďalej.


Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára