štvrtok 26. marca 2015

Oddychové čítanie na chvíle s prísavníkom + SÚŤAŽ


Starší syn je v škôlke, mladšia dcéra je pricucnutá na mne. Zas si teda vychutnávam leňošenie s prísavníkom. Ležíme v posteli celkom veľkú časť dňa a to je ideálny čas na čítanie. Dala som si teraz pauzu od rodičovských kníh a vrhla som sa skôr na nejakú oddychovku. Po Rowlingovej detektívkach som práve dočítala Vážku od Michela Bussiho. Trochu blbo na mňa zapôsobila náhoda, že len pár dní po dočítaní vo Francúzsku padlo lietadlo. Lebo práve pádom lietadla vo Francúzsku sa celý príbeh knihy začal.

V roku 1980 teda padlo lietadlo a zachránené bolo len trojmesačné bábätko. Lenže podľa zoznamu cestujúcich boli v lietadle dve takéto malé deti. Rodičia neprežili a príbuzní tie malé deti dovtedy videli len málo (ja som to vždy tvrdila, že väčšina detí je na jedno kopyto). Začal sa boj o to, ktorej rodine pozostalých dieťa patrí. A keď bol boj rozhodnutý, druhá rodina sa nevzdala a najala si detektíva, ktorý 18 rokov pátral po pravde.

Obsah je prelínaním denníka detektíva a dejov, ktoré sa odohrávajú počas toho, ako tento denník číta Marc, brat Vážky. Zachránené bábätko dostalo od médií práve túto prezývku, jej skutočné meno je Emilie. V knihe je všetko - napínavé pátranie, zločin i romantika. Každá kapitola sa začína dátumom a presným časom, v ktorom sa odohráva. Dynamika knihy je pre dej veľmi dôležitá, takže sa autor nezdržiava opismi prostredia, čo mi dosť vyhovovalo. Odhaľovanie stôp je postupne dávkované, aj keď nikdy nie natoľko, aby ste si boli na istom, ktorej rodine Emilie naozaj patrí. To samozrejme spôsobuje potrebu knihu neodkladať a stále pokračovať v čítaní. Ešteže si môj malý prísavník tak rád pospí, keď pri nej ležím.

Takže ak máte práve chuť siahnuť po nejakej knihe, odporúčam Vážku.
Ak chcete knižky získať, napíšte nižšie email a 13.4.2015 generátor náhodných čísiel vyžrebuje jedného z vás, ktorý knihu získa. Knihy do súťaže poskytla spoločnosť Albatros Media.

Aktualizácia 14.4.2015: Knihu vyhral email leja..la@gmail.com a už bol kontaktovaný. Súťaže budú aj naďalej.


Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára