štvrtok 23. júna 2016

Evolučný vývoj dopravných prostriedkov dieťaťa + SÚŤAŽ


Neviem, či to máme nejak evolučne dané, ale človek je tvor posadnutý nosením a dopravovaním sa. Si zoberte, že to dieťa sa už v maternici nechá nosiť. Také vtáky nakladú vajcia a vtáčatá sú v nich. Nikam sa hýbať nepotrebujú.

Po pôrode to pokračuje nosením sa v šatke, nosiči alebo vozením v kočíku. Jasné, kým dieťa nevie chodiť, tak chápem. No ale potom?

Dieťa už chce chodiť, ale asi tak 5 metrov. Potom už načahuje ruky, kričí "hopa". Po 10 sekundách na rukách či v nosiči chce ísť zas dole. Ak nechcete prísť o kríže, riešením je trojkolka. Pedále má síce na okrasu, ale otáčacie riadidlo bude váš najlepší kamarát.

Nasledujú detské odrážadlá. Na to si pripravte zásobu lacných topánok, lebo deti na nich fantasticky derú špičky obuvi. Ďalší level je odrážacia motorka. Pád z nej býva drsnejší, úzkostlivým rodičom odporúčam zabezpečenie prilby. 

Čoskoro budete zháňať odrážací bicykel. Potom kolobežka. Potom prvý malý bicykel s pedálmi. Niektorí rodičia do toho ešte vtesnajú elektrické autíčko. A do hôr turistické nosiče nezabudnite. No a  na dlhšie cyklotúry sedačky na bicykel alebo cyklovozíky.

Potom to pod schodami v bytovke vyzerá takto nejak (všetko je naše):

A na balkóne takto (všetko je naše):

Trochu neskôr nasledujú kolieskové korčule. Skateboardy, longboardy, waveboardy. Pomedzi to treba väčšie a väčšie bicykle. A keď si konečne myslíte, že už máte pokoj, dieťa má zrazu 17 rokov, urobí si vodičák a začne si požičiavať vaše auto.

Veľké auto síce do súťaže nemám, ponúkam však odrážadlo a chodítko Smoby. Ak ho chcete vyhrať, napíšte svoj email do formulára nižšie a 10. júla jedného z vás generátor náhodných čisiel vyžrebuje. Odrážadlo do súťaže venovalo Hračkárstvo Mackoviahracky.sk.

Aktualizácia 12.7.2016: Vyhral email gi..@atlas.sk. Výhercovi gratulujem a ostatní skúste šťastie aj nabudúce, súťaže ešte budú.Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára