streda 6. júla 2016

Ako mať bezstarostný výlet


Vždy, keď sa blíži víkend (je to celkom v pravidelných intervaloch), vymýšľame, kam pôjdeme na výlet. Hrady, prechádzky lesom, návštevy všelijakých fariem. Autom či na bicykloch.

Ak chcem mať bezstarostný výlet, nabalím nasledovné:

 • Náhradné oblečenie. Náhradné tričká, nohavice, spodné prádlo. Lebo určite sa stane niečo z nasledovného: mladšia sa pociká, starší spadne do potoka, obaja sa oblejú vodou z pohára. 
 • Vždy rozmýšľam aj o náhradných topánkach. Ak ideme autom, hodím ich do kufra. Ak na bicykloch, pribalím sáčky, do ktorých im v prípade mokrých topánok zabalím chodidlá. 
 • No a vždy nejakú vrstvu navyše, lebo ako vždy hovoria v predpovedi počasia: Bude slnečno, miestami oblačno, na niektorých miestach prehánky s búrkami.

No a teraz to najdôležitejšie -  jedlo.  Lebo my kým prídeme na určené miesto, deti sa správajú ako kobylky. A keď sú hladné, začnú byť nervózne. Takže:

 • Ovocie. Jablká sú bezpečné aj do auta, banány dávam len pod dozorom mimo dopravného prostriedku.
 • Detské jablkové keksy HiPP. Jedny z mála keksov, po ktorých nie sú omrvinky ešte aj v motore alebo v prehadzovačke.
 • Detské príkrmy HiPP. To je jedno, že už sú veľkí. Na túre nemám vôbec chuť a trpezlivosť do nich nejakú ryžu s mäsom pchať. Nejaká tá výživa či hotové jedlo to istia. Ja by som to aj zobrala len pre mladšiu, ale to by starší hneď chcel z toho vyjedať, to by sa mladšej nepáčilo a už by bol konflikt na svete.
 • Dve fľaše s vodou. Musia byť úplne rovnaké, ale musia byť dve, lebo oni sa nemôžu podeliť, veď sú to predsa súrodenci.

A hlavne vlhčené obrúsky. Mne neprekáža, keď sú moje deti špinavé. Ale keď po túre vojdeme do nejakej reštaurácie, rýchlosť a priateľskosť obsluhy sa priamo úmerne odvíja roztomilosti mojich detí, a tak ich ako tak očistím ešte pred vchodom.

Tak toto všetko nabalím deň pred výletom. Na samotný výlet vyrazíme jedenkrát z troch plánovaných. Ten druhýkrát okolo polnoci jedno z detí začne vracať a ten tretíkrát sa niektoré dieťa ráno zobudí s teplotou. A máme po bezstarostnom výlete.Výrobky HiPP otestované priamo v teréne vďaka spolupráci s HiPP. Všetky názory sú však moje vlastné.


5 komentárov :

 1. Ach, toto je tak presne zhrnuté! (To s tými fľašami, to s tou reštauráciou, to s tým zvracaním a špeciálne to s tým jedným z troch (štyroch?) pokusoch.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Snažím sa vidieť pohár poloplný, tak jedenkrát z troch :)

   Odstrániť
 2. :D Absolutny suhlas, tie to robim takto, az na tie sacky na nohy, ale to je vyborny napad :)
  Ja balim 2 sacky na odpadky, ktore si kazdy dava do svojho sacku a nesie si vo svojom ruksaku :D

  Ja balim do dvoch ruksakov presne tie iste flase, tie iste papierove aj vlhke utierky, tie iste desiaty (ked hippky tak dvojmo, ked zelmicky, tak navlas rovnake :D) "lebo oni sa nemôžu podeliť, veď sú to predsa súrodenci." Ano, toto plati uuuplne :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mat surodenca je proste uzasne :D

   Odstrániť
  2. NO ano :D :D
   Aj ked im s manzelom neustale opakujeme, ake je to uzasne, ze surodenca maju :D
   Vsak hadam im to raz do"cvakne"!

   Odstrániť