nedeľa 10. júla 2016

Prečítané leto: Týždeň prvý o lete


Týždeň prvý je o lete, ale ja som medzi našimi knihami nenašla žiadnu vyslovene o lete, začali sme preto s knihou Život v lese, kde je o letnom lese toho dosť.


Vo štvrtok sme vyrazili do knižnice. Z odporúčaných kníh nemali ani jednu, ale našli sme Leto Macka Uška.

Tam sa nám podaril aj úlovok v podobe Šesť príbehov o Čarodejnici Winnie, ktorú už poznáme z dvoch iných kníh. Síce to nie je o lete, ale čo štvoročný chce, to si mrnčaním vydobyje.

A čo letný plán? Tak ten sa nám rozpadol hneď na začiatku. Minulú sobotu sme chceli ísť na bicykloch na výlet. V piatok v noci starší zvracal a teplotoval. V utorok sme mali ísť na týždeň ku rodičom, že by sme aj nejaké pešie aj cyklistické túry dali. Starká však dostala zápal očí, a tak sme ostali doma. Mna už od nedele hrdlo bolelo a v stredu to už bolo so mnou všelijaké, a tak som dostala od doktorky antibiotiká.

Prázdniny začaté tradične s chorobami, ale verím, že tradične už budú pokračovať bez týchto nepríjemností. Tak sme aspoň zatiaľ stan a bazénik postavili. Plánovať radšej nejdeme, nejak si snáď zo dňa na deň to leto užijeme a prečítame.

Prečítané leto je projekt Viki z Čítajme si spolu a Alžbety z Malého pampúcha, ktorý má zabezpečiť, aby deti neutrpeli prázdninový útlm a aby sa čítanie v lete rozrástlo o ďalšie rozmery.

2 komentáre :

  1. Človeče, aké sťažené podmienky. Matere toto všetko dobre poznajú! (Preto majú v zásobe pohár červeného alebo aspoň škatuľu s čokoládou čo má v sebe tristopercent kakaa. K tým ATB.)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. No fuuuha, zelame skore uzdravenie!!!!!!!

    OdpovedaťOdstrániť