nedeľa 31. júla 2016

Prečítané leto: Týždeň štvrtý o vode


Deti som šťastné zanechala u starkých v sobotu, aby som v nedeľu vyrazila na môj výlet s HiPPom do Poľska. Nabalila som im aj knihy a snažila som sa teda s vodnou tématikou. Starší teraz frčí na Čarodejnici Winnie a v jednom príbehu sa Winnie rozhodne ísť ku moru, aby si nakoniec radšej vyčarovala bazén doma. Okrem toho má veľkú úspech aj kniha Nechcem byť žabou.


S mladšou stále točíme Môj macík. Padol bolo jedno z jej prvých slov, keď ukazovala, ako bacík padol do potoka.


Húsky sú tiež super, ale už 4 roky ma máta veta od bociana: Čo vás nemá? Vie mi ju niekto vysvetliť?

V Gdansku som kúpila deťom darček v podobe nástroja na robenie veľkých bublín. Dostala som k nemu aj recept a že tajný prášok, ale prvý pokus nevyšiel a dlhodobý projekt č. 2 na celé leto je nájdenie vhodného receptu.

Dlhodobý projekt č. 1 je náš vedrový močiar, v ktorom chováme žubrienky. Tento projekt je zatiaľ veľmi úspešný. Okrem žubrienok v ňom máme aj vodného slimáka, vodomerky a larvy komárov. Prvá žaba močiar opustila práve tento týždeň. Želáme jej šťastný a dlhý život.


Deti sa k vode nejak inštinktívne vždy dostanú. V piatok sa rozhodli variť. Začalo to vodou, pokračovalo múkou, cukrom a skončilo mliekom a citrónami a hlavne neporiadkom. Mňamka.

V sobotu si na chate u starkých z nevydareného bublifuku urobili tiež zásobareň vody pre kuchynku.

A nedeľa patrila tematickému výletu na Oravskú priehradu s výletnou platbou na Slanický ostrov. Nebolo by to Slovensko, keby aj tento výlet nemal nejaký ten zádrhel. Hodinové čakanie na obed v reštaurácii Kotva malo na účastníkov výletu mierne nervné následky, ktoré sme naprávali až doma zmrzlinou.

Tešíme sa na ďalší týždeň, ktorý ešte strávime v Turci u starkých a snáď sa vyberieme na nejaký hrad, na ktorom sme ešte neboli.
Prečítané leto je projekt Viki z Čítajme si spolu a Alžbety z Malého pampúcha, ktorý má zabezpečiť, aby deti neutrpeli prázdninový útlm a aby sa čítanie v lete rozrástlo o ďalšie rozmery.

4 komentáre :

 1. Vedrový močiar! O rok doma pestujeme žaby, namojveru.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ha ha, to si ja teda na balkóne neviem predstaviť 😊 Winnie bude dobrý kompromis!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ten mociar? Uplne v pohode, pokial ten balkon sa nejak vyrazne neprehrieva.

   Odstrániť