pondelok 15. augusta 2016

Prečítané leto: Týždeň šiesty o počasí


Okrem toho, že nám nevyšlo počasie na dovolenke, tak tento týždeň až tak veľmi o počasí nebol, nestíhali sme akosi.

Vymysleli sme si dovolenku v Rakúsku, že zoberieme bicykle a budeme spoznávať oblasť Salzkammergut z dvoch kolies. A počasie sa rozhodlo ukázať nám svoje rôzne podoby.

Prišli sme v pondelok poobede a keďže bolo pekne slnečno, skočili sme do St. Wolfgangu a previezli loďkou po jazere a kúpali sme sa.


V utorok už pršalo a pršať neprestalo.


Ale náladu sme si nenechali pokaziť a vybrali sme sa do Hallstaatu. Aj upršané počasie má svoje čaro.


Zvyšok dovolenky len pršalo a pršalo, a tak sme bicykle vôbec nepoužili. Chlapci zašli do soľnej jaskyne v Hallstaate. Keďže je do nej vstup povolený až pre deti od 4 rokov, ja som s mladšou na nich čakala. A následne som závidela, lebo v jaskyni sú napríklad aj obrovské šmýkačky. Išli sme aj do Welsu do vedeckého zábavného centra Welios. Ak niekedy máte cestu okolo, určite choďte, je to skvelé miesto. Boli tam aj sekcie o počasí, bleskoch, výrobe elektriny. 

Týmto týždňom sme v podstate napĺňali trochu aj predchádzajúce týždne. Ku týždňu o cestovaní sme až teraz poslali Viki z Čítajme si spolu pohľadnicu. Ku týždňu o vode sme sa zas v Rakúsku boli kúpať v akvaparku Aquapulco.

A čo knihy? Keďže mal starší štvrté narodeniny, kúpili sme mu 4 knihy a medzi nimi aj Calvin nevie lietať s hurikánom. 

Všade so sebou vláčime Čarodejnicu Winnie a v nej sme opäť našli niečo o počasí, konkrétne, ako si Winnie vyrobila leto uprostred sneženia.

A nemôže chýbať milovaný Boribon s jeho upršaným dňom, kedy prišiel o všetkých sedem balónikov, ale tie sa mu vrátili v podobe dúhy. Tu by som upriamila pozornosť na podobnosť Boribona s naším štvorročným.


Stihli sme len jedinú aktivitu a to výrobu vlastnej domácej meteostanice, ktorú sme trochu upgradli o dve smerovky, lebo veď môže byť oblačno a zároveň veterno, nech sme čo najpresnejší.


Prečítané leto je projekt Viki z Čítajme si spolu a Alžbety z Malého pampúcha, ktorý má zabezpečiť, aby deti neutrpeli prázdninový útlm a aby sa čítanie v lete rozrástlo o ďalšie rozmery.

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára