utorok 30. augusta 2016

Rozhovor so Stefanom Hippom


Na výlete v Poľsku som mala šancu položiť niekoľko otázok Stefanovi Hippovi ohľadom jeho rodinnej firmy. Veľa sa dájsť na internete, tak som sa pýtala to, čo som nenašla, ale ma veľmi zaujíma. Tu sú moje otázky a jeho odpovede. Stručné, ale zas informácie, ktoré inde nenájdete.

Plienky sú neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o detí a jednorázové plienku sú zároveň veľkou záťažou pre životné prostredie. Vaša firma vyrába kozmetiku, dbá na ekológiu, preto mám pocit, že by ste mali byť v tomto segmente a vyrábať ekologické jednorazové plienky. Prečo to tak nie je?
Je to veľmi konkurenčný trh, na ktorom je hlavným faktorom cena. Asi polovicu trhu má Pampers, zvyšok výrobcovia s lacnými plienkami. Ale robíme na tom, avšak zatiaľ sme nevyvinuli produkt, ktorý by zodpovedal našim požiadavkám.

Zatiaľ robíte jedlo pre deti do troch rokov. Ale deti nejedia až tak veľmi, ekologický dopad toho, čo jedia dospelí je oveľa väčší. Nechcete rozšíriť sortiment tak, aby mali ľudia možnosť konzumovať čo najviac vašich výrobkov a podporovali tak organické poľnohospodárstvo?
Pred nejakým časom sme vyrábali jedlo len pre deti do roka, teraz už pre deti do troch rokov, takže naše smerovanie je jasné. Ale aj keď naše jedlá jedia aj dospelí, chceme sa zamerať na to, v čom sme najlepší a to je práve jedlo pre deti.

Pocítili ste dopad bojkotu palmového oleja na nákup vašich umelých mliek, ktoré palmový olej obsahujú?
Nie, pretože sme veľmi podrobne vysvetľovali, že palmový olej je najlepší druh oleja pre dojčatá a že náš palmový olej pochádza z krajín, kde sme podporili výsadbu paliem práve v oblastiach, kde dovtedy žiadne stromy neboli. Neberieme olej z oblastí, kde sa kvôli palmovým plantážam vyklčujú dažďové pralesy.

Počas prehliadky farmy ste spomenuli, že zvieratá liečite homeopatiou. Ale homeopatia nie je vedecky dokázaná.
Je to prvá vec, ktorú skúšame. Niekedy funguje, niekedy nie. Ak nefunguje a je to potrebné, nasadzujeme antibiotiká, ale po liečbe ponechávame dlhý čas, kým zviera ide na porážku, aby bolo zabezpečené, že antibiotiká z jeho tela už nebudú prítomné v mäse v potrave.

Hovorili ste aj, že zvieratá neočkujete. Preto odo mňa otázka, ktorá je osobnejšia. Ľudské očkovanie taktiež neuznávate?
Nie, ľudské očkovanie plne podporujem, pretože riziká neočkovania ľudí a najmä detí sú veľmi vysoké. Riziká pri dobytku také vysoké nie sú.

Máte jednu dcéru, chceli by ste, aby pokračovala vo vašich šlapajách a bola raz vo vedení firmy HiPP?
Áno, ak to ona sama bude chcieť, budem veľmi šťastný, ak bude pôsobiť v našej firme.

Autorka foto: Michaela ČentešováŽiadne komentáre :

Zverejnenie komentára