pondelok 5. septembra 2016

Prečítané leto: Týždeň deviaty o zmene


Siedmy a ôsmy týždeň Prečítaného leta sme vynechali, lebo deti sme dali starkým a my s manželom sme si užívali bezdetný život (randenie, kino, večere, bicykle bez detí a ja som prečítala zas toľko, ako prvé týždne z prísavníkmi). To boli naše dva týždne o zmene na nezaplatenie. :)

Posledný týždeň o zmene nebol vôbec naplnený špeciálnymi aktivitami, lebo posledný prázdninový týždeň je sám o sebe o zmene. Tak napríklad ja som 31. augusta s dvoma spoluautorkami dokončila knihu o slovenskom pôrodníctve (vyjde koncom októbra). A 2. septembra som vyrazila do novej práce a mladšia prvýkrát do škôlky. Podľa očakávaní si škôlku hneď zamilovala.

Aj starší mal ísť do škôlky, ale neboli by to prázdniny, keby sme ich nezakončili tak, ako sme ich začali - nejakou tou chorobou. Tentokrát synátora uštiplo niečo do tváre, z čoho mu opuchlo oko. To bola riadna ZMENA výzoru tváre. Opuchnuté oko ho netešilo, ale privolanej výjazdovej pohotovosti o jedenástej v noci sa veľmi potešil. Lekár mu ukázal sanitku, pustil mu aj modré svetlá a napokon vyhral cenu za najlepšieho pacienta dňa - lízatko a cukríky.

K týždňu o zmene sa veľmi hodila kniha o žabke, ktorá nechcela byť žabkou. Aj na túto knihu som natrafila vďaka Čítajme si spolu.

Ale dnes už do škôlky vyrazili obaja.

Začína sa kolotoč a veľmi sme zvedaví, ako ho budeme zvládať. Doteraz som pracovala najmä z domu a keď som učila jeden deň v týždni, mala som doma opatrovateľku alebo vypomáhali starkí. Teraz to už bude monotónnejšie. Ráno nasadiť deti do škôlkárskeho busíka, ísť do práce, poobede ich vyzdvihnúť, poobedie s nimi ubehne ako voda, sprcha, čítanie, spať a zas odznova. A to bude veru zmena, ale tešíme sa na ňu, lebo nepotrvá dlho a zas bude niečo iné, tak si to skúsime podvedome užívať. (Podvedome, lebo nahlas budeme určite frflať.)

Prečítané leto bol skvelý projekt a veľmi sme si ho užili. Natrafila som na niekoľko skvelých kníh aj aktivít. A aby to bolo spravodlivé, objednala som niektoré z tých skvelých kníh, ktoré som nekúpila po slovensky, v španielčine. Manžel mi tak trochu závidí všetky tie pekné knihy, takže teraz to bude spravodlivé.

Takže letu zdar, vitaj školský rok a tešíme sa, čo nám všetko prinesie jeseň.

Prečítané leto je projekt Viki z Čítajme si spolu a Alžbety z Malého pampúcha, ktorý má zabezpečiť, aby deti neutrpeli prázdninový útlm a aby sa čítanie v lete rozrástlo o ďalšie rozmery.

1 komentár :

  1. Ja odpadnem odpadnem odpadnem z tej španielskej zásoby!!! Úúúplne mi to dych vyrazilo. Teším sa, že sa budete mať fajne aj s pánom Pizano.
    A aj tebe vďaka, pani matka. Najbližšie kavej v Bratislave!

    OdpovedaťOdstrániť